Site Loader
WHATSAPP | RANDEVU
BURSA | Cam Filmi | Seramik Kaplama

Günümüzde bir çok hastalık solunum yolu ile bulaşmaktadır. Araç içerisinde hijyene dikkat ederken klimaları gözden kaçırmamak önemlidir. Solunan havanın kalitesi ve temiz olması bir çok ciddi sağlık probleminin önüne geçebilir.

İçerideki havanın dışarı atılması ve dışarıdan içeriye doğru olan hava akışı sırasında klimalarda bakteriler, virüsler ve kötü kokulara neden olan organizmalar birikebilir. Bazen bu organizmalar sağlık problemlerine yol açabilir ya da bir çok alerji türünü tetikleyebilir. Birçok salgın hastalık çevremizdeki klimalardan yayılmaktadır. Araç içerisinde klimaların temizliği konusunda özen göstererek sağlığımızı korumak mümkün.

Bunun yanı sıra araç içerisindeki kötü kokuların önüne geçmek ve hava sirkülasyonu sırasında klimaların iç aksamlarında biriken organizmalardan korunmak için sıklıkla klima ve bakteri temizliği yaptırmak önemlidir.

Klima ve Bakteri Temizliği Nasıl Yapılır?

Bakteri temizliği, klimanın araç içine yaydığı kötü koku oluşumlarını yok ederek en üst seviyede hijyen sağlar. Bulaşıcı ve salgın hastalıkların havalandırma yoluyla bulaşmasını engeller.

  • Klima ve Bakteri Temizliği uygulamasında özel aparatlar aracılığıyla otomobil kliması polen filtresine kadar ulaştırılarak yapılan temizleme ve koruma uygulaması sayesinde aracın içi bakteri ve kötü kokulardan arındırılır.
  • Özel antiseptik maddeler sayesinde havalandırma klima sisteminin hijyeni garantilenir.
  • Araç hava kanalları içindeki tüm yüzeyleri kaplayan özelliği sayesinde uzun süreli koruma sağlanır.

Araç içi klima ve bakteri temizliği uygulaması sırasında kullanılan kaliteli ürünler sayesinde uzun süreli koruma sağlanır.

Her mevsim araç klimalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle oto klima temizliği yılın her mevsiminde uygulanmalıdır. Yaz aylarında soğuk hava ihtiyacı ile kullanılan klimalar nem kaynaklı bakteriler üretilmekte ve üst solunum yolları açısından insan sağlığını tehdit etmektedir. Kış aylarında ise ihtiyaç duyulan sıcak hava ısının etkisi ile bir çok bakterinin oluşumuna ortam sağlamaktadır. Kronik hastalığı olan kişilerin araç klima ve bakteri temizliği noktasına ayrıca özen göstermeleri gerekmektedir.

Klima ve bakteri temizliği yılın her mevsimi sıklıkla uygulanmalıdır. Uygulamanın kalıcılık süresi 3 aydır. Yıl boyunca 3 aylık periyotlarda klima temizliği önemlidir.