Oto Seramik kaplama, aracın alaşım ve boyalarında, zaman içinde oluşabilecek zararları engellemek amacıyla geliştirilmiş bir üründür. Seramik kaplama reçinelerinin olağanüstü kalıcılıkta ve parlaklıktaki koruma kalkanı risksiz bir şekilde ve adeta basit bir boya koruma ürünü gibi araç yüzeyine yerleştirilebilir.

Neden Seramik Kaplama Tercih Edilmeli?
Araçların yüzeylerinde oluşabilecek olumsuz doğa koşullarına bağlı bozulmaların önüne geçmek için bu teknoloji tercih edilebilir. Özellikle Hava kirliliği, çamur, asit yağmurları, kuş pisliği, oksitlenme gibi araç yüzeyine zarar veren unsurlara karşı araç seramik kaplama tercih edilebilir.

Seramik Kaplama Nasıl Ortaya Çıktı?
Dünyada cila teknojisi 2000 ‘li yılların başına kadar Brezilya’da yetişen bir ağaç türü olan Carnauba’dan oluşuyordu. Bu ağaç sayesinde otomobillere parlaklık veren ürünler üretilirken 2000’li yıllardan sonra gelişen nano teknolojisi sayesinde boyalar ve hammaddeler ile cilalar da gelişme gösterdi. Bu sayede ortaya çıkan Seramik Kaplama koruyucular araçlar için yepyeni bir ürün olma özelliği taşıyor.

Seramik Kaplama Nelerden Oluşuyor?
Oto Seramik Kaplama ürünü değişik elementleri içeren bir nano teknoloji ürünüdür. Otomobil ve Jant yüzeyine uygulanabilen bu teknoloji ile araçların dışında bir katman daha oluşmakta ve araçların dış yüzü harika bir parlaklığa kavuşmaktadır.

Oto Seramik Kaplama Hangi Yüzeylere Uygulanabilir?
Seramik Kaplama araçların dış yüzeyini oluşturan tüm kaporta parçalarına ve Jantlara uygulanabilmektedir. Fakat Seramik kaplama yapabilmek için tüm yüzeylerin iyice temizlenmesi gerekmektedir. Herhangi bir pürüz bulunan yüzeylere seramik kaplama uygulanamamaktadır. Aracın dış yüzeyi iyice temizlenmeden bu uygulama yapılırsa geri dönüşü zor bir işlem gerçekleşmiş olabilir. Araç yüzeyindeki pislikleri, reçineleri, tozları ve çizikleri seramik kaplama altına hapsetmiş olabilirsiniz.

Seramik Kaplama Mı? Boya Koruma Mı?
Seramik kaplama tamamen temizlenmiş yüzeylere uygulanması gereken bir işlemdir. Boya koruma ise temizleme, parlatma ve koruma işlemlerini içeren bir işlemdir. Seramik kaplama özel işçilik gerektiren bir uygulamadır.

Seramik Kaplamanın Avantajları Nedir?
– Uzun Garanti Süresi
– Ekstra Pürüzsüz yüzey ve mükemmel parlaklık
– Esnek Boya Yüzeyi
– Yoğun derin parlaklık ve uzun süre kesin koruma
– Uzun süre parlaklığını koruma etkisi

Seramik Koruma
Seramik kaplama, aracın alaşım ve boyalarında, zaman içinde oluşabilecek zararları engellemek amacıyla geliştirilmiş bir üründür. Yüzeydeki gözeneklerin en derin noktalarına nüfuz etmektedir. Araç yüzeyinin sabit bir katmanı olarak yüzeyin yıllar boyu aşınmasını,renk atmasını, okside olmasını, reçine ve kuş pisliği gibi etkenlerle zarar görmesini engeller. Seramik kaplama yapıldıktan sonra başka hiçbir uygulama tekrarına ve bakıma gerek duyulmaz.
Seramik kaplamanın gelişmiş teknolojili kimyasal ve fiziksel özellikleri sayesinde asla aşınmaz, dökülmez, sararmaz, çatlamaz, soyulmaz. Seramik kaplamadaki anti-statik yüzey sayesinde çamur, kuş pisliği, asit yağmuru, tuz, reçine gibi aşındırıcı ve kirleticilerin kolayca temizlenebilmesine olanak sağlar. Bu sayede daha uzun yıllar kalıcı bir korumaya olanak sağlar.

Toz, demir ve çevresel kirleticilere karşı koruma
Arabasına daha yeni boya koruma işlemi yaptıran herkes bir kaç saat içinde araç üzerinde biriken tozları görebildiğini ve bir sürüşün ardından bile tozların hala orada durduğunu söyleyebilir. Tozlar uçup gitmek bir yana carnauba mum tabakası üzerinde birikir. Mumlara kıyasla biraz daha iyi olan polimer bazlı sızdırmazlık ürünleri ise daha temiz kalsalar bile yapışan kir ve tozlara karşı koyamazlar. FINISH AUTO DETAILING ile toz ve kir tutma oranı mum ile karşılaştırıldığında %90’a kadar daha azdır. Tabii ki zamanla kirlenmeler olsa da boyayı daha kısa sürelerde kirli gösteren diğer ürünlerin aksine boya kaplaması ile korunduğunda iki yıkama arasında aracınızın güzelliğinin keyfine varacaksınız.

Böceklere, kuş pisliklerine karşı koruma
Böcekler ile boya arasında yer alan FINISH AUTO DETAILING boya kaplaması sayesinde artık böcekler boyanızda kalıcı bir hasara neden olamaz. Her şeyden önce kaplama asitlere dayanıklı olup kaplama üzerinde yıkamadan kaynaklı herhangi bir iz nadiren görülür. Bir böceğin izine rastladığınız nadir durumlarda bile boyanızın kaplamanın altında güvende olduğundan emin olabilirsiniz.
Kullanım ömrü boyunca boyanızın görebileceği en büyük tehlike muhtemelen kuş pisliği olacaktır. Toksite düzeyi değişiklik göstermesine rağmen kuş pisliğinin temas etmesi halinde boya koruyucu maddeyi erittiği, böylece boyaya derinlemesine işleyerek dakikalar içinde aşınmaya yol açtığı profesyoneller tarafından iyi bilinen bir gerçektir. Seramik Koruma boyanızda kalıcı bir hasara yol açmamaları için kuş pisliklerine karşı bir bariyer oluşturarak size bu tehlikeyi görüp ortadan kaldıracak zamanı kazandırır.

Su İtici Özellik
Aracınızı temiz tutmanın en önemli özelliklerinden biri suyu tahliye edecek koruyucu bir tabakasının olmasıdır. boya kaplaması, nilüfer yaprağı etkisi yaratarak su damlalarının kolayca akmasını sağlayacak şekilde oldukça az bir kayma açısı oluşturur.